מסלול לימודים מקצועי

תעודת ההסמכה למדריכים בשיטת גרינברג ניתנת בסיומה של תוכנית לימודים מקצועית בת שלוש שנים. התוכנית כוללת ארבעה שבועות מרוכזים בשנה, במצטבר של 12 שבועות. ההשתתפות בשנת הלימודים השניה והשלישית כרוכות במימוש הדרישות של השנה הקודמת לה. בכל שנה מתקיימות 330 שעות לימוד אקדמאיות, שיעורים פרטיים ומפגשי פיקוח (supervision).
מאחר ויחודיות המקצוע טמונה בלימוד אנשים לשיפור אורח חייהם בעזרת ודרך מגע, במהלך הלימודים ניתן דגש ניכר על התמצאות ויישום מעשי דרך מגע ידיים. במהלך שלושת שנות הלימוד, ההנחיות הניתנות מתרכזות במכלול ההוליסטי של הנלמד יותר מאשר כטיפול כעיסוי או פיזיוטרפיה. מטרת הלימודים היא לתת לכל תלמיד את הכלים המקסימליים שאותם יוכל ליישם בעבודה עם קליינטים ולהנחות אותם בהתמודדות עם כאב או במצבים שונים כגון חרדה, פחד או לחץ.
תלמידנו מתמקצעים דרך ניסיון עבודה רחב ככל האפשר במטרה לממש את חזונם האישי כבעלי מקצוע עצמאיים. בכל שנה ישנם דגשים שונים על הרחבת אופקיהם ויכולתם של התלמידים. זאת על מנת שיוכלו ללמד את הקליינטים איתם הם עובדים בנושאים בהם יש רצון לשינוי או בהעצמת יכולותיהם ואיכות חייהם.
תלמידי כל השנים נמצאים תחת פיקוח סדיר ממוריהם ובנוסף הם מתבקשים למלא אחר דרישות לימודיות נוספות, לעבוד בצורה מותאמת לקודי האתיקה של מדריכי שיטת גרינברג Code of Ethics and Professional Conduct ולהנחיות המקצוע Professional Guidelines.

דרישות לסיום הלימודים

בכדי לסיים בהצלחה את שנת הלימוד השלישית ולקבל את תעודת ההסמכה, תלמידים מתבקשים להגיש שתי תוכניות אימון כתובות שכוללות אסטרטגיה לתהליך לימוד אישי ואימון יומי שמתבצע דרך כתיבה ותרגול גופני.
בתום השנה השלישית, תלמידים מחוייבים לעבור בהצלחה שני מפגשי השגחה שמבוצעים על ידי מורה מוסמך. במפגשים אלו מתבקש התלמיד להציג את יכולתיו ומגוון הטכניקות אותן למד במהלך שלושת שנות הלימוד. בנוסף התלמידים מחוייבים לעבוד מינימום של 20 שעות שבועיות. עם סיום הלימודים וקבלת תעודת ההסמכה מוזמנים המדריכים להגיש בקשה לחברות באיגוד הבינלאומי של מדריכי שיטת גרינברג.
Find a Practitioner

תוכנית ללימודי המשך בינלאומים

איגוד המדריכים ממליץ לחבריו לקחת חלק סדיר בקורסי המשך בינלאומיים על מנת להמשיך את הלמידה ולחלוק חוויות מקצועיות. קורסי ההמשך עוסקים בנושאים השונים בהם פוגשים המדריכים בעבודתם היומיומית אשר נוגעים בהיבטיו השונים של המקצוע והינם מעבר לעבודה במגע. הקורסים השונים פותחו לפי בקשות המדריכים ובשאיפה להתאים לצרכיהם. השתתפות בקורסים מאפשרים למדריכים לשפר את ביצועיהם ויכולתם בעבודה עם קהל לקוחותיהם.

לחברנו ישנה הזדמנות נדירה ללמוד ממקור ראשון ממייסד שיטת גרינברג, אבי גרינברג, אשר ממשיך לפתח ולקדם את היסודות של טיפול הוליסיטי זה בהתאם לצרכי הקליינטורה והתקופה בה אנו חיים.
פיתוח הקורסים נעשה בשיתוף עם המייסדת השותפה, רות אלקנה, ומורים מוסמכים נוספים בשיטת גרינברג.
לימודי ההמשך יכולים להתרחש כפגישה של שעה וחצי עם מורה מוסמך, סדנאות יום או כלימודים מרוכזים שנעשים על פני ימים ספורים. היצע זה מאפשר למדריכים לבחור מקשת רחבה של מסגרות לימודיות.

תנאי חברות באיגוד

חברנו מצטרפים לאיגוד הבינלאומי של מדריכי שיטת גרינברג לאחר שסיימו בהצלחה שלושת שנות לימוד ולאחר קבלת תעודת הסמכה כמדריכים בשיטת גרינברג. חברנו הינם עצמאיים במקצועם ומנהלים מרכזי הדרכה מטעמם. איגוד המדריכים הבינלאומי קיים בכדי לתמוך במדריכים עצמם ולהבטיח שהציבור מקבל את השירות המקצועי הגבוה ביותר. כל המדריכים המצטרפים לרשת בינלאומית זו מאוגדים בשאיפה למצויינות מקצועית, יושרה ונכונות ללמידה.
המשך החברות באיגוד הינה שנתית ומותנת במימוש הדרישות הנחוצות. חברי האיגוד ממשיכים ללמוד בקורסי המשך בינלאומיים בכדי להעמיק את רמתם המקצועית ובנוסף מחויבים לקיים מפגש השגחה עם מורה מוסמך. כל החברים מבצעים את עבודתם בהתאם לקודי האתיקה ששיטת גרינברג סיגלה לעצמה Code of Ethics and Professional Conduct והנחיות מקצועיות נוספות Professional Guidelines.