פרוייקטים, מחקרים ושיתופי פעולה

אנחנו תמיד מעוניינים במציאת דרכים שונות בהן המקצוע שלנו יכול להגיע ולתרום לקהל הרחב. מדריכי שיטת גרינברג מעורבים בפרוייקטים ומייזמים שונים החל ממחקר רפואי בנושא כאבי גב כרוניים עד לדיונים וקבוצות עבודה בנושא החלמה מטראומה. כיום, חברי האיגוד עובדים בשיתוף עם אנשי רפואה, פסיכולוגים, מורים ומקצועות אחרים שמתמקדים בחזון המשותף לבריאות ואיכות חיים מטיבה.

חלק מהפרוייקטים בהם אנו עוסקים כוללים אספקטים של פסיכולוגיה חינוכית. אנו מלמדים בעלי מקצועות שונים צורות עבודה מגוונות בהתמודדות עם עוצמת החוויות שבעבודה מול אנשים תוך כדי מניעת שחיקה מקצועית. אנו תומכים במורים ותלמידי אוניברסיטה בכדי לשכלל את יכולות הריכוז והלמידה ומלווים בעלי עסק ועובדיהם בהתמודדות מול רגעי עומס שונים והפחתת לחצים ומתוך כך להפיק חיוניות ויעילות במקום העבודה.

למרות שתוצאות העבודה של תהליכי לימוד אישיים מדברים בעד עצמם, אנו מעוניינים לחקור את השפעות הטיפול במסגרת מחקר מדעי וכמותי אשר יחולל הכרה מקצועית רחבה של הלימוד עצמו ומדריכיו.

חלק מהפרוייקטים שלנו כוללים:

 • Istituto Clinica Humanitas, מילאנו, איטליה
  בית חולים זה במילאנו מקיים מחקר רפואי עצמאי במהלכו נבדקים השפעותיו של לימוד שיטת גרינברג בחולים שמחלימים מניתוח רדיקלי להוצאת בלוטת הערמונית.
  Summary ICH Research
 • המרכז הרפואי סוראסקי (איכילוב), תל אביב, ישראל.
  מדריכים מוסמכים משתתפים בפרוייקט מחקר בחסות המרכז הרפואי איכילוב במטרה לבדוק את השפעות הלמידה של שיטת גרינברג בהפחתת כאבי גב תחתון. ההנחה היא שעל ידי למידה חוויותית שונה של כאב הגב, רמת הכאב תופחת ורמת החיים תשתפר.
  Summary Ichilov-Clinical-Trials
 • פרוייקט שינוי כאב כרוני
  רבים מהאנשים כיום סובלים מכאב כרוני, אשר ברוב המקרים פשוט ‘למדו לחיות איתו’. כשאדם לומד להתמודד בצורה שונה עם כאבו הכרוני, שכבר הספיק להתבסס למשך זמן, יש סיכוי טוב יותר להקלה. כאב כרוני משפיע על כל אספקט בחייו של אדם ולכן איכות חייו תועשר כאשר הסבל מהכאב הכרוני יופחת או יופסק לחלוטין. במהלך השנים האחרונות מדריכים מוסמכים בשיטת גרינברג הובילו מחקרים שונים בכמה מדינות בעולם על מנת למדוד את רמת האפקטיביות של השיטה בנושא זה. ארבע סשנים ללא עלות הוצעו לאנשים שסובלים מהסימפטום המדובר. תוצאות הפרוייקט הראו ששלושה חודשים אחרי הסשן האחרון 70% מהמשתתפים במחקר דווחו שמשך זמן ותדירות הכאב פחתו בצורה חדה.
  סיכומים מהמחקר:
  Results of Transforming Chronic Pain Survey 2009
  Results of Transforming Chronic Pain Survey 2010
  Summary Transforming Pain Booklet
  Transforming Pain Video Lesson